Viva Espania 5 dni

1.Dzień - Zbiórka na wybranym lotnisku, odprawa i przelot do Barcelony. W przypadku wylotu z Berlina transfer z Piły do Berlina. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. Jeśli pozwolą na to godziny przelotów, w pierwszym i ostatnim dniu będzie realizowany program zwiedzania.

2-3.Dzień - Po śniadaniu zwiedzanie Barcelony, w programie:
W tych dniach  wycieczka do Barcelony, w czasie której zobaczymy między innymi dzieła słynnego architekta Antonia Gaudiego (Sagrada Familia ? z zewnątrz) jeden z najważniejszych symboli Barcelony, dzielnica Eixample oraz spacer wzdłuż Passaige de Garcia, przy której znajdują się dwa domy Gaudiego. Park Guell z którego roztacza się piękny widok na całe miasto., dzielnicę gotycką wraz z katedrą, Pałac Gubernatora, plac św. Jakuba z siedzibą władz miasta i regionu oraz Las Ramblas - najsłynniejszą ulicę Barcelony, mająca swój początek na Placa Catalunya i wiodąca aż do pomnika Kolumba, zabytkowy Port Vell z malowniczą przystanią jachtową oraz Rambla de Mar. Wzgórze Montjuic ze stadionem olimpijskim, nowoczesny Port Olimpijski oraz La Barceloneta ? nadmorska dzielnica, w której znajduje się słynna barcelońska plaża. Plac Hiszpański z fontanną Jujola i Wieżami Weneckimi, Magiczne Fontanny ? pokaz słynnych tańczących fontann.   Średniowieczna dzielnica La Ribera, poświęcony patronce żeglarzy Kościół Santa Maria del Mar, znany m.in. z bestsellerowej powieści Ildefonso Falconesa Katedra w Barcelonie oraz spacer Carrer de Montcada, gdzie znajdują się dawne pałace zamożnych kupców .  Łuk Triumfalny wzniesiony na Wystawę Powszechną w 1888r. oraz Parc de la Ciutadella, gdzie żyją stada kolorowych papug  i rosną drzewka pomarańczowe.

Dla fanów piłki nożnej ? wejście na stadion Camp Nou dodatkowo płatne ? ok 22EUR .
Powrót do hotelu  na nocleg .

Dzień 5 Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Świadczenia:

  • przelot na wybranej trasie ( przy wylocie z Berlina transfer Piła ? Berlin ? Piła)
  • opłaty lotniskowe
  • 4 noclegi w hotelu 3* w Centrum Barcelony lub nad morzem miejscowości oddalone około 50km
  • 4 śniadania i obiadokolacje
  • pokoje 2-os. z łazienkami
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie podstawowe KL, NNW  i bagażu

Cena: od 1610zł hotel***, hotel**** od 1710zł

Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie ramowym, na który należy przeznaczyć dodatkowo ok. 90 ? 120 euro/osoba. Kwota ta obejmuje: transfery z/na lotnisko, opłatę za podatek turystyczny, bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji, bilety komunikacji miejskiej i/lub podmiejskiej podczas realizacji programu zwiedzania oraz usługi lokalnych przewodników.

Zakwaterowanie:
Proponujemy Państwu zakwaterowanie w hotelach 3* lub 4* położonych ok. 50-350 m od morza w znanych miejscowościach wypoczynkowych Calella lub Santa Susanna (ok. 50 km od Barcelony, ok. 50 minut jazdy kolejką do centrum). Wszystkie hotele dysponują pokojami 2-osobowymi (z możliwością jednej dostawki) o bardzo dobrym standardzie, z łazienkami, TV i telefonem.